Masáže, rekondice, rehabilitace Jánské Lázně
Masáže, rekondice, rehabilitace - vhodné pro jednotlivce, ubytování pro dva i pro skupiny seniorů, firem, skupiny osob.
Pobyty v Janských Lázních jsou vhodné i pro odpočinek, nabrání nových sil, nebo jako léčba pohybových a jiných onemocnění po úrazech nebo jako relaxace a odpočinek pro tělo. Můžete využívat rehabilitačního zařízení, lázeňských procedur a koupání v lázeňském léčebném bazénu Státních léčebných lázní v Jánských Lázních. Procházky do centra Janských Lázní, do okolí - čistý vzduch a příroda. Klient (popř. skupina-rekondice) je ubytovaný v Penzionu Martin***, využívá jeho stravování a služeb, je možné po dohodě na recepci navštěvovat relaxační bazén s protiproudem popř. vzduchovým masážním protiproudem a perličkou (v penzionu zdarma bazén!). Dále dle vlastní volby dochází na rehabilitace, či lázeňské procedury dle aktuální nabídky. Procedury je nutné předem objednat.
1. Masáže - Marta Šaralová, tel. 739 275 844
2. REHABILITACE - REKONDICE Lidmila Křenová při Obchodní akademii. Tel.: 499 875 174.
Zařízení se nachází v Obchodní akademii cca 5 min chůze od Penzionu Martin*** Jánské Lázně
V nabídce jsou:- klasické masáže
- lymfomasáže (přístrojem Pneuven)
- aroma masáže (s použitím aroma olejů)
- slatinné zábaly
- baňkování
- vířivé koupele
- perličkové koupele
Lymfomasáže
Masáž pomocí tlakových vln je skutečným balzámem pro nohy. Princip činnosti spočívá v postupném plnění jednotlivých komor drenážního návleku vzduchem a tím na končetinu vzniká tlaková vlna, která se šíří z dolních partií směrem výše.
Příjemným způsobem podporuje odvodnění, prokrvení, pročištění, regeneraci a vyhlazení pokožky.
Urychluje látkovou výměnu a tok lymfy, regeneruje celý organismus, odstraní únavu, bolestivé stavy.
Přístroj je určen především:
- pro odstranění pocitu těžkých nohou,
- při nadměrném zatěžování dolních končetin,
- pro prevenci lypohypertrofie /zvýšené ukládání tuku v podkoží/,
- pro kosmetickou úpravu hýždí a při celulitidě jako součást celkového rehabilitačního programu,
- pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti,
- pro předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy
- rehabilitace poúrazových stavů spojených s otoky postižených končetin a mnohá další onemocnění lymfatického systému
- je také vhodnou pomůckou při rehabilitaci a regeneraci sportovců a osob po fyzické námaze.
Aromaterapie
Jedná se o použití AROMA, éterického oleje, extrahovaného z rostlin, jako TERAPIE, tedy způsob, jak posílit fyzickou i psychickou rovnováhu organismu.
Formy aromaterapie:
- masáže
- koupele
- obklady
- inhalace a jiné
Masáže
Při masáži používáme bylinné masážní preparáty a éterické oleje firmy Cosmetic Karl Hadek International.
Masážní oleje jsou zaručeně přírodní produkty bohaté na vitamíny. Vybrané éterické oleje a výtažky z léčivých rostlin zajišťují vysokou účinnost látek, které prostupují hluboko do pokožky a působí tak i v hlouběji uložených zónách (krevní oběh, lymfatická soustava). Používáním aromaolejů se mimořádně zvyšuje účinnost každé masáže a zároveň ošetřuje, změkčuje a zvláčňuje pokožku.
Stále více klientů se přesvědčuje o tom, že použití aromaolejů při masáži dokáže organismus uvolnit nebo naopak povzbudit, krásně naladit, zastavit počínající nachlazení a další.
Nejčastěji používané aromaoleje (složení):
- Prokrvující (skořice, rozmarýn, pepř černý)
- Chladivý (eukalyptus, grapefruit, citrónová šťáva) Povzbuzující (rozmarýn, citrónová tráva, pomeranč)
- Uklidňující (levandule, heřmánek, majoránka)
- Relax (růžová palma, ylang-ylang, pomeranč)
- Na bolesti zad (levandule, majoránka, hřebíček)
- Bolest tlumící (jalovec, borovice, levandule)
- Na ztuhlé svaly (čajovník, eukalyptus, borovice, skořice)
Dále jsme schopni připravit olej dle Vašich konkrétních požadavků v závislosti na Vašem stavu a náladě. Při použití aroma olejů účtujeme poplatek 20,- Kč.
Baňkování
Jedná se o velmi starou léčebnou metodu, která byla známá již ve starověku. Léčením baňkami, či baňkováním rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin, to ovlivní pochody látkové výměny v přilehlém okolí a působí tak fyzikálně, reflexně a metabolicky.
Tato metoda se používá nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k zmírnění vnitřních potíží. Má také velmi silný vliv na stimulaci imunity organismu. Účinek baňky lze zesílit tím, že ji přiložíme na speciální místa, jako je aktivní akupunkturní bod. Metodu je vhodné využívat při bolestech páteře.
Klasické masáže
Cílem masáže je harmonizace těla a duše člověka.
Klasická relaxační masáž uvolňuje masírované svalstvo, povzbuzuje krevní oběh, tím obohacuje krev kyslíkem, zlepšuje výživu buněk a zvyšuje elasticitu svalstva. Příznivě působí na pohybový aparát.
V rovině duševní má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Odstraňuje únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity a působí velmi relaxačně.
Klasická masáž je prováděna celkově nebo jako částečná (záda, krk, šíje, horní a dolní končetiny…). Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu, bolestech zad.
Jednorázový rašelinový zábal
V balneoterapii mají rašelinové zábaly své místo odjakživa. Jejich prospěšnost je prověřena generacemi. Hlavní výhodou rašelinového média je dlouhodobé působení tepla s jeho minimálním poklesem během procedury. Působení rašeliny spočívá v termofyzikálních a biochemických účincích.
Působení rašeliny
Termofyzikální: jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt získaný jejím ohřátím. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 1,5x delší. Tato vlastnost podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu* s lokálním prohřátím organismu. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly a hladkou svalovinu vnitřních orgánů. *Peloidy jsou anorganické nebo organické kašoviny, které se po určité úpravě a ohřevu používají na obklady a zábaly. Jedná se o slatiny, rašeliny a další bahna, která se nacházejí v okolí pramenů. Slatina se ukládá na hromady, kde určitým způsobem oxiduje. Poté se dále upravuje a míchá s minerální vodou a ohřívá parou. · biochemický: Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy.
Teplý zábal doporučujeme při: · subakutní a chronické stavy revmatického a traumatického původu · artrózy · svalové kontraktury · bolesti kloubů a páteře · obezita · celulitida · vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení