Ski areál Černá hora - Janské Lázně ! Ubytování u sjezdovky ski areálu Janské Lázně!

SKI AREÁL SKIARENA Černá hora Janské Lázně je umístěn přímo u ubytování PENZIONU MARTIN ***. Je vhodný pro začátečníky, i velmi náročné lyžaře. Ski areál Janské Lázně nabídne každému dostatek vleků ski areálu a lanovek. Nabízí celkem 3,5 km sjezdových tratí a nejdelší sjezdovku v České republice!

První vlek 20 metrů od ubytování – POMA SKI SPORT Formánek –  tři mírné vleky pro děti a dospělé s lyžařskou školou. Nad Penzionem Martin *** cca 50 m je 400 metrový vlek POMA IDYLA – středně náročný svah napojený na sjezdovku se čtyřsedačkovou lanovkou Protěž a novou moderní 8mi místnou kabinkovou lanovku ČERNOHORSKÝ EXPRESS, ostatní vleky a sáňkařskou dráhu areálu Skiarena Černá hora. Na vrcholku Černé hory je dvoukotva Anděl a další vleky Poma

Na další vleky KOŠŤÁLKA (Poma 400 a 500metrů) se dostanete na lyžích přímo od Penzionu Martin *** sjezdem a zpět až k objektu se vytáhnete pomou Formánek.

skiareal janske lazne cerna hora ubytovani unterkunft accommodation pension penzion hotel martin

Skiareál Černá hora - Krkonoše je prostě vhodný pro všechny druhy náročností sjezdových tratí ski areálu pro lyžování a snowboard s přímým dosahem od ubytování Penzionu Martin*** Jánské Lázně!

Do jiných lyžařských středisek Vás mohou dopravit Skibusy přímo z Jánských Lázní, (v okolí jsou areály Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Mladé Buky, Velká Úpa).

V zimních období, kdy jiná střediska nemají sníh, je Černá hora stále v provozu. Je obvyklé, že se začíná lyžovat v listopadu a končí po Velikonocích.

Černá hora, se svojí výškou 1299 m.n.m., dominuje lázeňskému městečku Jánské Lázně. V roce 1928 byla postavena kabinová lanová dráha spojující Jánské Lázně s vrcholem. Tato lanová dráha sloužila až do roku 1981, kdy její funkci převzala nová modernější kabinová lanová dráha. Ze staré lanovky zbyl pouze předposlední podpěrový sloup, kerý byl zachován a přeměněn na unikátní vyhlídkovou věž. Veřejnosti slouží od roku 1998 a nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na hřebeny Krkonoš.

Lyžařský ski areál Černá hora - Jánské Lázně Ski areál SKIARENA je situován přímo u ubytování Penzion Martin***, Jánské Lázně. Všechny vleky s lanovky jsou dostupné od Penzionu Martin *** - vleky Sport Formánek u objektu, ostatní s napojením od ubytování přes vlek Idyla.

Lyžařský ski areál SKIARENA Černá hora - Jánské Lázně prochází v současné době dynamickým rozvojem. V rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadil společně se Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi pětihvězdičková střediska.

Terény pro sjezdové lyžování v Janských Lázních se nachází na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory. Lyžaři mají k dispozici 2 lanové dráhy a 12 lyžařských vleků různých typů a délek. Skiareál disponuje sjezdovými tratěmi, které patří k nejdelším v Čechách, dosahujícími délky až 3,5 km.

Hlavní sjezdové tratě jsou vybaveny zařízením na výrobu technického sněhu. Lyžařské terény jsou vhodné rovněž pro rodiny s dětmi, protože areál Černá hora - Janské Lázně disponuje sjezdovkami od "cvičných luk" až po náročné sjezdové tratě.

Skiareál Skiarena Janské Lázně Černá hora uspokojí každého Lyžaře! 

Česky